moje narozky 4. 8.

a blogu narozky 5. 2


http://bonboneq4ewer.blog.cz/0908/1-sonc-2-kolo hlásněte pro mě . jsem tam z Fabianem Hablingem- Killerpilze

Rasy ve filmech a seriálech 1.část

12. března 2009 v 7:46 | Wikolka |  Rasy
Abydosané
Tuto civilizaci přivedl na Abydos před 1000 lety goa'uld Ra. Lidé zde museli těžit naquadah, a aby zde nedošlo jako na Zemi ke vzpouře, zakázal Ra čtení a psaní. Abydosané používají primitivní nástroje a chovají zvířata. Před příchodem týmu ze Země, byli místní lidé nuceni žít v otroctví. Týmu se však podařilo Ra zničit, a tak vrátit Abydosanům svobodu. Vůdcem vesnice je Kasuf, jehož dceru Shau'ri si vzal za manželku Daniel Jackson. Po smrti Ra přišli na Abydos ještě další goa'uldi - Apophis, který unesl Sha'uri a Ska'aru a udělal z nich hostitele, a Her-ur, který přišel hledat harsesise.

Altaiřané
Altaiřané byli velmi vyspělou rasou. Museli se však přemístit do podzemního komplexu, neboť na povrchu došlo ke katastrofě. Svou mysl přenesli do robotických těl, a tak dosáhli nesmrtelnosti. Většina lidí odešla bránou nebo spáchala sebevraždu na povrchu. Jediným žijícím zde zůstal Harlan.
Tomu se podařilo vytvořit kopie teamu SG-1, aby mu pomáhal opravovat podzemní komplex, jenž je ve velice havarijním stavu.


Antikové
Antikové jsou velmi vyspělou rasou. Vybudovali síť Hvězdných bran a spoustu dalšíc
h vyspělých technologií. Bohužel jejich část galaxie zasáhl mor, a tak byli nuceni se povznést - tj. přejít do vyšších sfér existence. Spolu s Asghardy, Noxy & Furlingy patřili do koalice 4 ras.
Antikové zanechali na planetě P3R - 272 archiv vědomostí. Když někdo do tohoto archivu nahlédl, byly mu do mozku zkopírovány všechny antické vědomosti.


Asgardi
Asgardi jsou velice vyspělou rasou, jenž vytvořila řadu technologií: Thorovo kladivo na Cimmerii, Bitevní loď O'Neill pro boj s replikátory, ? Jejich domovskou planetou je Othalla v galaxii Ida. Asgardi patří mezi koalici 4 nejvyspělejších ras. Asgardi jsou mnohem vyspělejší než goa'uldi, a tak chrání obyvatelé mnohých planet. Ale mají i své nepřátele - těmi jsou replikátoři.
Asgardi se reprodukují klonováním - když jejich tělo doslouží, jejich mysl je přesunuta do nového těla - tím si zachovávají "nesmrtelnost". Avšak klonováním začalo docházet k degeneraci klonů. Asgardi však nalezli ztroskotanou loď, kde se ve stázi udržel prapředek Asgardů - ten by měl pomoci vyřešit problém s klony.


Ascheni
Ascheni jsou velmi vyspělá rasa, díky svým technologiím dokáží prodloužit život skoro o dvojnásobek. Vlastní také teleportační zařízení, biologické zbraně a žací stroje. S Ascheny se lidstvo setkalo v budoucnosti, ale také v přítomnosti.
V budoucnosti se Země stala součástí Aschenské konfederace a Hvězdná brána byla odhalena světu. Sam však zjistila, že se Aschenům podařilo pomocí vakcíny proti stárnutí sterilizovat 90 % lidstva, a tak varovali sami sebe v minulosti.
V přítomnosti byl Aschenský plán na sterilizaci lidstva odhalen a Země do konfederace nevstoupila.


Bedrosiané a Optricové

Bedrosiané a Optricové jsou dva národy na P2X-416, které spolu vedou dlouholetou válku kvůli názoru na vznik světa a jejich původu. Bedrosiané jsou přesvědčeni, že je stvořil jejich bůh a Optricové věří v to, že jejich národ byl přiveden na planetu posvátným průchodem ( Hvězdnou bránou ).Byrsové
Byrsové jsou obyvatelé P3X - 1279. Žijí ve městě zvaném Cartago. Mluví směsí angličtiny, latiny & řečtiny. Jejich město bývá často navštěvováno goa'ldy, kteří zde hledají nové hostitele. Místní lidé nazývají Bránu Circ kakona ( kruh strastí ), neboť z ní přichází jen problémy. Jelikož Byrsové nemají účinné zbraně k obraně proti goa'uldům, ihned po aktivaci Brány se běží ukrýt do svých tunelů, které si vybudovali za městem. Tato kultura má také zvláštní soudnictví - tzv. Cor-ai.


Cimmeriani
Cimmerianci žijí na Asgardy chráněné Cimmerii. Před Hvězdnou bránou je zde vybudováno Thorovo kladivo, které crání místní obyvatele před goa'uldy. Cimmerianci jsou mírumilovní, primitivní lidé. Živí se zemědělstvím a věří v Thora, jako ve svého boha.
Po zničení Thorova kladiva obsadil tuto planetu Her-ur. Mnoho lidí padlo, ale za pomocí Thora bylo vše napraveno a lidé zde žijí opět v bezpečí.


Čistí a Nečistí

Žijí na planetě P3X - 797. Čistí nejsou infikování virem, jenž způsobuje velice primitivní chování a obývají tu část planety, jenž je osvětlena sluncem. Nečistí, o kterých si Čistí myslí, že byli prokleti jejich bohy, žijí v lesích ve tmavé části planety. SGC se podařilo vyvinout na tento virus lék. Tato rasa je na úrovni doby bronzové.


Duchové


Duchové žijí na planetě PXY - 887. Jsou to ochránci zdejších indiánů. Umí na sebe brát jakoukoliv podobu. Většinou vystupují jako zvířata - vlk, havran, ? Tato rasa je velice vyspělá, vyhnala z PXY - 887 před lety goa'uldy a dokonce umí nechat zmizel lidi.

Edořané


Místní obyvatelé se živí zemědělstvím a uctívají své předky. Na tuto planetu začaly dopadat meteority, a tak byli Edořané evakuování na Zemi.
Příště budou další rasy.................. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Díváš se rád/a na Hvězdnou Bránu

Jo
Trochu
Vůbec

Komentáře

1 newkax newkax | Web | 12. března 2009 v 20:42 | Reagovat

hezký, podle názvu jsem si u některých ani nevzpoměla, kdo to byl. :-))

2 Wikolka(majitelka) Wikolka(majitelka) | Web | 13. března 2009 v 6:54 | Reagovat

Já tam později dodám i fotky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama