moje narozky 4. 8.

a blogu narozky 5. 2


http://bonboneq4ewer.blog.cz/0908/1-sonc-2-kolo hlásněte pro mě . jsem tam z Fabianem Hablingem- Killerpilze

životopis Amandy Tapping

13. února 2009 v 10:26 | Wikolka |  Amanda Tapping
Povolání: Herečka
Věk: 43
Datum narození: 28. 08. 1965
Místo narození: Rochford, Essex, Anglie
Znamení: Panna
Vlastním jménem Amanda Tapping se narodila 28. 8.196* v Rochfordu (Essexu). Tatík (přírodovědec) jí chtěl dát vždycky jméno Sam, tvrdil, že je to špičkové jméno. Ale nakonec jí dal jméno Amanda. A tak, když je možnost říká jí Sam. Amanda má 3 bratry.

Když jí byli 3 roky, odstěhovala se společně s rodiči do Ontaria. Rodiče jí nabádali, aby se stala vědkyní, ale Amanda se chtěla stát mořskou bioložkou nebo dobrou herečkou - což se jí také nakonec povedlo. V Ontariu vystudovala dramatické umění (University of Windsor School of Dramatic Art) a hrála v několika divadelních inscenacích. Excelovala v matematice (jak jinak), ale na vysoké škole pustila matiku k vodě a začala se více zajímat o herectví. Na North Toronto High vyhrála cenu "The Dramatic Arts Award a Environmental Science Award". V roce 1984 se dostala na University of Windsor School of Dramatic Arts v Ontariu .Od roku 1992 studovala další 4 roky divadlo. Do té doby byla pevně rozhodnuta, že v žádném případě nejít do televize, ale po 6 měsících si zajistila agenta a s ním i svou první reklamu na Tim Horton´s Oat Bran Muffins. Následovalo několik dalších reklam a peníze, které vydělala, rozhodla se podpořit Random Acts, divadelní společnosti, kterou založila v 90. letech s Katherine Jackson a Anne Marie Kerr. Tato skupina předváděla různé skeče po celém Torontu - The New Ideas Festival a Tarragon Springs Art Fair. Skupina zanikla, když se její představitelé odstěhovali na různá místa. Ovšem nedávno byla skupina znovu obnovena.

Je to brilantní herečka a své štěstí zkouší mimo jiné i na divadelních prknech. Nejznámější ale přece jen je díky roli kapitána Samanthy Carter, která svými vědeckými schopnostmi zachraňuje spoječně s dalšími týmy svět i další galaxie v seriálu Hvězdná Brána a nyní ve Stargate Atlantis, kde se stala velitelem SG týmů ve čtvrté sérii.

Fotky
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti blogík?????

Jo
Trochu
Ne

Komentáře

1 Lady Ammie - Your SB Lady Ammie - Your SB | Web | 20. února 2009 v 13:00 | Reagovat

Amy ... zbožňuju ji

PS:A ještě víc když je s Rickem

2 Samantha.Majka Samantha.Majka | E-mail | Web | 31. července 2009 v 20:23 | Reagovat

Amanda patří k nejlepším herečkám.. tedy na mém žebříčku je tedy hodně vysoko. :-)
Pěkný bloček :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama