moje narozky 4. 8.

a blogu narozky 5. 2


http://bonboneq4ewer.blog.cz/0908/1-sonc-2-kolo hlásněte pro mě . jsem tam z Fabianem Hablingem- Killerpilze

Únor 2009


Životopis Richard Dean Anderson

27. února 2009 v 10:18 | Wikolka |  Richard Dean Anderson
Richard Dean Anderson
Povolání: Herec, producent
Věk: 59
Datum narození: 23. 01. 1950
Místo narození: Minneapolis, Minnesota, USA
Znamení: Vodnář
Richard Dean Anderson je americký herec, který začal svou hereckou kariéru v mýdlových operách. Objevil se v seriálu General Hospital jako doktor Jeff Webber (1976-1981), ale slavným se stal až v oblíbeném televizním seriálu MacGyver.
V současné době (2006) vystupuje v televizním seriálu Stargate SG-1 jako generál (dříve plukovník) Jack O'Neill, založeném na filmu Stargate, kde jeho postavu hrál Kurt Russell. Ačkoli se nikdy neoženil, má se svou bývalou partnerkou Apryl Prose dceru Wylie Quinn Annarose.
V Sezóně 8 zvolil méně časté účinkování ve Stargate SG-1 kvůli své horší dosažitelnosti. V 9. (a možná poslední) sezóně se rozhodl nevystupovat pravidelně, ale hostovat jen v několika dílech.
Anderson se objevil v roce 1997 v počítačové hře
Fallout, kde daboval postavu Killiana


Životopis Claudia Black

27. února 2009 v 10:15 | Wikolka |  Claudia Black
Claudia Black

Povolání: herečka
Věk: 36
Datum narození: 11. 10. 1972
Místo narození: Sydney, Nový Jižní Wales, Austrálie
Znamení: Váhy
Claudia Black je australská herečka. Nemá ráda otázky, které se týkají jejího data narození, ale v říjnu 2000 připustila svůj věk, takže se narodila v roce 1972.
Když dospěla, strávila větší část života na Novém Zélandu a v Evropě, zvláště v Londýně. V Austrálii a na Novém Zélandu se Claudia Black stala proslulou zvláště pomoci televizních seriálů, za zmínku rozhodně stojí hlavní role v seriálu City Life z roku 1996 a ve vracející se postavě v seriálu A Country Practice.
V poslední době zaujala především rolí Valy Mal Doran v seriálu Hvězdná brána (Star gate), kde se v desáté řadě stala součástí týmu SG-1.

Nový svět a nová planeta 1.díl

27. února 2009 v 9:32 | Wikolka |  Povídky
Rozhodla jsem se psát povídky.První se bude jmenovat Nový svět a nová planeta. Bude o Sg1. A budu to psát v první osobě. Jako by to bylo o mě, ale není. Dnes už dám první díl, ale přesně nevím. Ani nevím kolik bude mít povídka dílů, ale budu psát vždy jen jednu a až ji dopíšu tak bude další. A písejte komenty.


Nový svět nová země 1.díl
Jmenuju se Natalia a žiju na planetě Ibris.A žije nás i na planetě i víc než já asi 20000 lídí. A planeta je celá porostlá lesem, tak se dá alespoň někde schovat. Před lidmi z brány. Když za námi přijdou, aby někoho odvedli pryč.Ale nevíme co se stane když se objeví lidi ze Země.
"Natali, víš že tady nemáme co dělat.Máme to zakázané"řekne má kamarádka Luci
"Jo já vím, ale chci vědět kam zmizela sestra"odpovím a uvidím, že se něco děje tak vylezem na strom a od tama to pozorujem. A uvidíme, že lidi prošli bránou. Tak začnem házet šišky
"Kdo to je?" řekne jeden z nich, ale já najedu spadnu ze stromu kde jsem byla a Luci hned skočí dolů a pomůže mi vstát a začnem utíkat do vesnice
"Pomoc!!!!!!"křičíme a lidi z vesnice vylezou už ze zbraněmi
""Stujte"řekne zase někdo s té party
"Co chcete???"odpoví můj táta
"Chceme vám pomoct"odpoví jeden z nich
"Vy.Máte jednoho z těch co mi unesli sestru"řeknu
"On je přítel"řekne tak otec dá stáhnout zbraně a oni se nám představí a mi jim ukážem planetu
-------------------------------Pokračování Příště----------------------------------------

Další sb Revange

23. února 2009 v 5:18 | Wikolka |  Sbénka
Mám další Sbénko Revange a autorka má moc pěkný blog a tady má diplomek:

Zase nějaká videjka

21. února 2009 v 17:06 | Wikolka |  Videjka

Natáčení už začalo

21. února 2009 v 7:01 | Wikolka |  Jiné informaceNatáčení Stargate Universe začalo
Včera, tedy 18.2. 2009, začalo natáčení třetího seriálu ze světa Hvězdné brány. Ačkoliv se stále neví obsazení posledních dvou hlavních postav, Tamary Jon a Chloe Walker (ostatní viz novinka zde), filmování se účastní všichni, takže v nejbližších dnech se dozvíme i tato jména. Kulisy byly opět postaveny ve Vancouverském Bridge Studiu (Universe patří Stage 4, zatímco ve Stage 5 sídlí SG-1 a ve Stage 6 Atlantis).

Samozřejmě vás budeme nadále přinášet novinky o průběhu natáčení, můžeme očekávat další jména herců, nějaké fotky a snad časem unikne i vzhled hvězdné lodi Destiny, na které se bude seriál odehrávat.

Další Sbénko Newkax

21. února 2009 v 6:59 | Wikolka |  Sbénka
Mám další nové sbénko Newkax.A autorka má super blog.A tady má diplomek:
A písejte komenty a já sama vím, že teď není moc novinek, ale já tu sem jednu alespoň dám

Nové tři Sbénka

19. února 2009 v 18:02 | Wikolka |  Sbénka
Mám tu hned další tři Sbénka Lady Ammie, Jac-kie a Tess.Tyhle blogíky jsou taky o Hvězdné bráně. A tady jsou pro každou z nich diplomek

Lady Ammie

Tess

Jac-kie

A písete komenty jak se vám líbí diplomky

Nové SBénko Martin

18. února 2009 v 14:18 | Wikolka |  Jiné informace
Mám nové Sbénko.A blogík je o filmu Hvězdná brána.A je moc hezký.Tak tady je diplomek

Fotky

17. února 2009 v 17:19 | Wikolka |  Tapetky

Novinka

16. února 2009 v 9:26 | Wikolka |  Jiné informace

Pravděpodobné datum premiéry Stargate Universe
Tato informace není potvrzená, ale zdá se, že první díl Stargate Universe bude odvysílán 2. října 2009. Alespoň podle toho, co řekla Amanda Tapping v jednom rozhovoru o Sanctuary: "SciFi Channel chce, abychom se v éteru objevili 9. října. Budeme vysíláni společně se Stargate Universe. Myslím si, že začnou dvoudílem o týden dříve a pak poběží společně se Sanctuary."
V podstatě to znamená, že SGU dostane vysílací čas, ve kterém byla dříve vysílána Atlantis, což takovým překvapením není. Do té doby však může dojít k různým změnám.


životopis Michael Shanks

16. února 2009 v 9:22 | Wikolka |  Michael Shanks
Povolání: herec
Věk: 38
Datum narození: 15. 12. 1970
Místo narození: Vancover, Kanada
Znamení: Střelec
Michael Garrett Shanks se narodil 15. 12. 1970 ve Vancoveru, jako mladší ze dvou bratrů. Své druhé jméno nemá příliš rád, protože ho jeho otec používal, jen když byl Michael v problému. A podle všeho, jich nebylo málo.

Asi největší byl, když ve svých 10 letech zapálil oheň v lese. Na základní škole hlavně pronásledoval děvčata a o střední sám řekl, že překonal všechna očekávání. Začal hrát hokej a rugby, byl ve studentské radě a posléze se stal členem divadelního spolku, nepil a nekouřil. Dokud nedošlo ke změně. Později, bohužel sám neprozradil, kdy to bylo, začal hodně pít a neuvědomoval si často, co s přáteli provádí... včetně jedné noci, kdy poškodili golfový klub, když rvali puky do golfových jamek.

Už od ranného dětství se však zajímal o herectví, hrál v každém školním představení a některé z nich i režíroval. Ale diskuze o profesionálním herectví mu byla zamítnuta. Kromě hraní byl jeho vášní hokej. V 16 letech se rozhodoval, jako mnoha dalších kanaďanů, zda být profesionálním hokejistou nebo ne. Nakonec se však rozhodl, že se hokeji bude věnovat jen amatérsky. I nyní si jej rád zahraje a stále je velký fanoušek vancouverského týmu Canucks.

Roku 1990 nastoupil na Universitu (University of British Columbia), kde studoval obchod. Jenže tenhle obor mu nešel a tak se rozhodoval o přestupu na herectví nebo politiku. K naší radosti se rozhodl pro herectví a roku 1994 získat titul Bachelor of Fine Arts. Roku 1997 poprvé se objevil v jeho nejslavnější roli doktora Daniela Jacksona v seriálu "Stargate SG-1 (Hvězdná brána)". V tomto období žil s herečkou Vaitiare Bandera, která stvárnila roli Sha\'re . Načež na rok se jim narodila dcera Tatiana. Od 2. října 2003 je ženatý s herečkou Lexou Doig (nar. 1973), se kterou má dvě děti.

O Shanksovi se ví, že je perfekcionalista, který nikdy není spokojen se svým výkonem a opakuje ty samé věci dokola, dokud není zcela unaven. Sám o sobě tvrdí, že je neodbytný, tvrdohlavý a opravdu upřímný, výstřední člověk se smyslem pro humor.

Od 2. října 2003 je ženatý s herečkou Lexou Doig (nar. 1973), se kterou má dvě děti. Dříve žil s herečkou Vaitiarou Banderovou (spolu mají dceru Tatianu nar. roku 1998. S Vaitiarou nebyl ženatý

Fotečky

16. února 2009 v 9:11 | Wikolka |  Seriál


životopis Amandy Tapping

13. února 2009 v 10:26 | Wikolka |  Amanda Tapping
Povolání: Herečka
Věk: 43
Datum narození: 28. 08. 1965
Místo narození: Rochford, Essex, Anglie
Znamení: Panna
Vlastním jménem Amanda Tapping se narodila 28. 8.196* v Rochfordu (Essexu). Tatík (přírodovědec) jí chtěl dát vždycky jméno Sam, tvrdil, že je to špičkové jméno. Ale nakonec jí dal jméno Amanda. A tak, když je možnost říká jí Sam. Amanda má 3 bratry.

Když jí byli 3 roky, odstěhovala se společně s rodiči do Ontaria. Rodiče jí nabádali, aby se stala vědkyní, ale Amanda se chtěla stát mořskou bioložkou nebo dobrou herečkou - což se jí také nakonec povedlo. V Ontariu vystudovala dramatické umění (University of Windsor School of Dramatic Art) a hrála v několika divadelních inscenacích. Excelovala v matematice (jak jinak), ale na vysoké škole pustila matiku k vodě a začala se více zajímat o herectví. Na North Toronto High vyhrála cenu "The Dramatic Arts Award a Environmental Science Award". V roce 1984 se dostala na University of Windsor School of Dramatic Arts v Ontariu .Od roku 1992 studovala další 4 roky divadlo. Do té doby byla pevně rozhodnuta, že v žádném případě nejít do televize, ale po 6 měsících si zajistila agenta a s ním i svou první reklamu na Tim Horton´s Oat Bran Muffins. Následovalo několik dalších reklam a peníze, které vydělala, rozhodla se podpořit Random Acts, divadelní společnosti, kterou založila v 90. letech s Katherine Jackson a Anne Marie Kerr. Tato skupina předváděla různé skeče po celém Torontu - The New Ideas Festival a Tarragon Springs Art Fair. Skupina zanikla, když se její představitelé odstěhovali na různá místa. Ovšem nedávno byla skupina znovu obnovena.

Je to brilantní herečka a své štěstí zkouší mimo jiné i na divadelních prknech. Nejznámější ale přece jen je díky roli kapitána Samanthy Carter, která svými vědeckými schopnostmi zachraňuje spoječně s dalšími týmy svět i další galaxie v seriálu Hvězdná Brána a nyní ve Stargate Atlantis, kde se stala velitelem SG týmů ve čtvrté sérii.

Fotky

Nějaká videjka

7. února 2009 v 7:13 | Wikolka |  Videjka

Tohle videjko je asi z nepodařených scén.Já to totiž ani nevím sama.Ale je dost vtipný,aby jste se mohli trochu pobavit.Novinky

5. února 2009 v 13:47 | Wikolka |  Jiné informace

Daniel Jackson v premiéře Stargate Universe?
Michael Shanks v nedávném rozhovoru prozradil, že mu Brad Wright nabídl malou roli v pilotním díle nového Stargate seriálu (epizoda se bude nazývat "Air"). Shanks, který podobnou rolí pomáhal odstartovat i Stargate Atlantis, prý souhlasil a nyní se jedná, zda se v Universe opravdu objeví.
První informace o novém SG-1 filmu
Nový snímek zatím nemá název a na jeho scénáři pracuje Brad Wright s Carlem Binderem (bývalý scénárista a producent SGA), o režii se postará Martin Wood, který pracoval na mnoha epizodách a též na filmu Hvězdná brána: Návrat (Stargate Continuum). Wright ve svých odpovědích na dotazy fanoušků zatím potvrdil, že ve filmu bude hrát významou roli Jack O'Neill (ztvárněný samozřejmě Richardem D. Andersonem) a bohužel se v něm neobjeví Vala Mal Doran, jejíž představitelka Claudia Black se kvůli jiné práci nebude moci zúčastnit natáčení. Dále bylo zmíněno, že i přes úspěch obou předchozích filmů se zatím nepodařilo MGM přesvědčit k natočení celovečerního filmu.
Předpokládá se, že film bude natočen letos na jaře nebo v létě, na trh se tedy dostane v roce 2010.
P.S.:Já vím, že jsou to pozdější data, ale podle mě se to na blogík docela hodí


Začínám

5. února 2009 v 13:31 | Wikolka |  Jiné informace
Tenhle blogík bude o seriálu i filmech Hvězdná brána. Tak mi držte palečky ať se mi daří